نرم افزار مبدل فايل متون داس به ويندوز

 صفحه قبلي | صفحه اصلي

درباره نرم افزار
اين نرم افزار يك محيط ساده و كارآمد براي تبديل فايل بانك اطلاعاتي فاكس پرو (*.dbf ) به بانك اطلاعاتي Access و يا SQL SERVER و همچنين فايل هاي متني تحت داس به فايل هاي متني تحت ويندوز مي باشد.
نرم افزار همچنين قادر است تا خروجي متني delimiter شده اي را از فايل هاي تبديل شده فاكس پرو ارائه نمايد از اين خروجي مي توان در اكثر نرم افزارها از جمله Excel استفاده نمود
براي تبديل فايل ها فقط كافي است فايل مورد نظر را انتخاب و بعد از انتخاب فيلدهاي مورد نظر بر روي دكمه تبديل كليك كنيد در اين صورت خروجي تبديل شده در پانل سمت چپ نمايش داده مي شود كه با راست كليك كردن بر روي خروجي مي توان اعمال مورد نظر نظير : حذف ركورد ، انتقال نتايج به فايل متني ، انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي Access و يا انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي SQL Server را انجام دهيد . نرم افزار داراي راهنماي تبديل بوده و در زمان تبديل مي توان از راهنماي آن براي تبديل كمك گرفت . استفاده از اين نرم افزار نياز به هيج گونه آموزشي ندارد.


فرم درباره نرم افزار

براي تهيه اين نرم افزار مي توانيد به سايت www.aliarash.com مراجعه نماييد
قيمت فعلي اين نرم افزار با احتساب 9 درصد ماليات ارزش افزوده 763 هزار تومان مي باشد


مراحل تبديل فايل
براي تبديل فايل مي توانيد باكليك بر روي دكمه «انتخاب فايل» فايل مورد نظر را انتخاب كنيد . فايل هاي فابل انتخاب مي توانند از نوع متني و يا *.dbf باشند. در صورت انتخاب فايل هاي فاكس پرو ليست فيلدهاي كاراكتري آن نمايش داده مي شود و شما مي توانيد فيلدهايي را كه براي فارسي شدن احتياج به تبديل دارند را مشخص كنيد. در صورت عدم اطلاع از داده هاي موجود در فيلدها مي توان همه فيلدها را مورد انتخاب قرار داد.

اين نرم افزار در حال حاضر امكان پشتيباني از كاراكترست هاي استاندارد، كاراكتر ست فارسي سايه و فارسي دندانه دار را دارا مي باشد.براي انتخاب كاراكتر ست دلخواه با توجه به نوع فارسي ساز مورد استفاده از منوي كاراكتر ست گزينه دلخواه را را انتخاب كنيد


براي عمل تبديل بر روي دكمه « تبديل فايل » كليك كنيد تا عمل تبديل انجام شود . بعد از تبديل نتايج در پانل سمت راست نمايش داده مي شود و شما مي توانيد با راست كليك كردن بر روي نتايج اعمال مورد نظرتان را انجام دهيد


پنجره اصلي نرم افزار

مراحل انتقال نتايج به فايل متني
براي انتقال نتايج به فايل متني لازم است بعد از تبديل بر رو ي پنل نتابج كليك كرده و از منوي نمايش داده شده گزينه انتقال نتايج به فايل متني را انتخاب كنيد . در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام فايل خروجي فعال مي شود و شما بايد نام فايل را مشخص كنيد .


پنجره تعيين نام فايل متني

مراحل انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي Access
براي انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي Access لازم است بعد از تبديل بر رو ي پنل نتابج كليك كرده و از منوي نمايش داده شده گزينه انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي Access را انتخاب كنيد . در اين صورت پنجره مربوط به انتخاب بانك اطلاعاتي مورد نظر نمايش داده مي شود و شما بايد بانك اطلاعاتب مورد نطرتان را انتخاب نماييد و بر روي دكمه Open كليك كنيد. در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام جدول در بانك اطلاعاتي مورد نظر فعال مي شود و شما بايد نام جدول را مشخص كنيد .
نكته : بطور پيش فرض نام جدول همان نام فايل dbf اي است كه تبديل كرده ايد


پنجره تعيين نام جدول

در صورتي كه نام جدول تكراري نباشد . داده هاي تبديل شده به بانك اطلاعاتي انتخاب شده و در جدولي با نام مشخص شده در مرحله قبل منتقل مي شوند

مراحل انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي SQL Server
براي انتقال اطلاعات به بانك اطلاعاتي SQL Server لازم است بعد از تبديل بر رو ي پنل نتابج كليك كرده و از منوي نمايش داده شده گزينه انتقال نتايج به بانك اطلاعاتي SQL Server را انتخاب كنيد در اين صورت فرم تعيين مشخصات سرور نمايش داده مي شود . و شما بايدنام سرور را مشخص كنيد . فرم مربوط به تعيين مشخصات سرور در زير نشان داده شده است ، پركردن فيلد هاي نام كاربري و كلمه عبور الزامي نيست . براي بدست آوردن نام سرور مي توانيد بر روي گزينه واقع در سمت راست نوار وظيفه ويندوز دابل كليك كنيد.


فرم تعيين مشخصات سرور

در صورت درست بودن نام سرور دكمه تاييد به حالت فعال در مي آيد و ليست بانك هاي اطلاعاتي موجود بر روي سرور نمايش داده مي شود ، شما مي توانيد بانك اطلاعاتي مورد نظر را انتخاب و بر روي دكمه تاييد كليك كنيد . در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام جدول در بانك اطلاعاتي مورد نظر فعال مي شود و شما بايد نام جدول را مشخص كنيد .
نكته : بطور پيش فرض نام جدول همان نام فايل dbf اي است كه تبديل كرده ايد


پنجره تعيين نام جدول

در صورتي كه نام جدول تكراري نباشد . داده هاي تبديل شده به بانك اطلاعاتي انتخاب شده و در جدولي با نام مشخص شده در مرحله قبل منتقل مي شوند


مشخصات فني نرم افزار
محيط اجراي نرم افزار سيستم عامل ويندوز با قابليت پشتبياني زبان فارسي مي باشد
زبان برنامه نويسي مورد استفاده Visual C++ Builder Ver 6.00 مي باشد
تنظيمات مورد نياز : در ويندوز هاي 98 فارسي هيچ تنطيمي نياز نيست ، در ويندوز Xp لازم است قبل از اجراي نرم افزار مطمئن شويد كه زبان فارسي به عنوان زبان مورد استفاده براي برنامه هاي none unicode ست شده باشد براي اين منظور وارد كنترل پنل ويندوز شويد پنجره Regional and Language Options را باز كنيد ، برگه Advanced را انتخاب نموده و زبان فارسي را به عنوان زبان مورد استفاده انتخاب كنيد . تيك مربوط به گزينه default user account settings را فعال كنيد و بر روي دكمه ok كليك نماييد. ويندور را restrat نماييد .

حسن رضا آرش
خرداد 90
 


حسن رضا آرش  12 خرداد 1390 -   3 ژانويه 2011
Email: admin@are.ir , admin@aliarash.com