نرم افزار مبدل فايل متون ویندوز به داس

 صفحه قبلي | صفحه اصلي

اين نرم افزار يك محيط ساده و كارآمد براي تبديل جداول  بانك اطلاعاتي Access و يا SQL SERVER و همچنين فايل هاي متني تحت ویندوز به فايل هاي متني تحت داس مي باشد.
نرم افزار همچنين قادر است تا خروجي متني delimiter شده اي را از فايل هاي تبديل شده ارائه نمايد از اين خروجي مي توان در اكثر نرم افزارها از جمله Foxpro استفاده نمود
براي تبديل فايل ها فقط كافي است فايل مورد نظر را انتخاب و بعد از انتخاب فيلدهاي مورد نظر بر روي دكمه تبديل كليك كنيد در اين صورت خروجي تبديل شده در پانل سمت چپ نمايش داده مي شود كه با راست كليك كردن بر روي خروجي مي توان اعمال مورد نظر را انجام دهيد . نرم افزار داراي راهنماي تبديل بوده و در زمان تبديل مي توان از راهنماي آن براي تبديل كمك گرفت . استفاده از اين نرم افزار نياز به هيج گونه آموزشي ندارد
.


فرم درباره نرم افزار

براي تهيه اين نرم افزار مي توانيد به سايت www.aliarash.com مراجعه نماييد
قيمت فعلي اين نرم افزار با احتساب 9 درصد ماليات ارزش افزوده 763 هزار تومان مي باشد


مراحل تبديل فايل
براي تبديل فايل مي توانيد باكليك بر روي منوي فايل گزينه مورد نظر را انتخاب كنيد . فايل هاي فابل انتخاب مي توانند از نوع متني و يا جداول مربوط به بانک اطلاعاتي Access و يا SQL Server باشند. در صورت انتخاب فايل  ليست فيلدهاي كاراكتري آن نمايش داده مي شود و شما مي توانيد فيلدهايي را كه براي فارسي شدن احتياج به تبديل دارند را مشخص كنيد. در صورت عدم اطلاع از داده هاي موجود در فيلدها مي توان همه فيلدها را مورد انتخاب قرار داد.
براي عمل تبديل بر روي دكمه « تبديل فايل » كليك كنيد تا عمل تبديل انجام شود . بعد از تبديل نتايج در پانل سمت راست نمايش داده مي شود و شما مي توانيد با راست كليك كردن بر روي نتايج اعمال مورد نظرتان را انجام دهيد


پنجره اصلي نرم افزار

مراحل دريافت از  فايل متني
براي دريافت از  فايل متني لازم است از منوي فايل گزينه دريافت از  فايل متني را انتخاب كنيد . در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام فايل و مسير فايل ورودی فعال مي شود و شما بايد نام فايل را مشخص كنيد . در اين جا دو نوع فايل قابل استفاده است فايل های متني معمولي و فايل های متني حاوی کاراکتر جداکننده داده.


پنجره تعيين نام فايل ورودی

مراحل دريافت از  بانك اطلاعاتي Access
براي ادريافت از  بانك اطلاعاتي Access لازم است بعد از تبديل بر رو ي پنل نتابج كليك كرده و از منوي نمايش داده شده گزينه دريافت داده از بانك اطلاعاتي Access را انتخاب كنيد . در اين صورت پنجره مربوط به انتخاب بانك اطلاعاتي مورد نظر نمايش داده مي شود و شما بايد بانك اطلاعاتي مورد نطرتان را انتخاب نماييد و بر روي دكمه Open كليك كنيد. در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام جدول در بانك اطلاعاتي مورد نظر فعال مي شود و شما بايد نام جدول را مشخص كنيد .
 


پنجره تعيين نام جدول


مراحل دريافت از  بانك اطلاعاتي SQL Server
براي دريافت از  بانك اطلاعاتي SQL Server لازم است بعد از تبديل بر رو ي پنل نتابج كليك كرده و از منوي نمايش داده شده گزينه دريافت داده از بانك اطلاعاتي SQL Server را انتخاب كنيد در اين صورت فرم تعيين مشخصات سرور نمايش داده مي شود . و شما بايدنام سرور را مشخص كنيد . فرم مربوط به تعيين مشخصات سرور در زير نشان داده شده است ، پركردن فيلد هاي نام كاربري و كلمه عبور الزامي نيست . براي بدست آوردن نام سرور مي توانيد بر روي گزينه واقع در سمت راست نوار وظيفه ويندوز دابل كليك كنيد.


فرم تعيين مشخصات سرور

در صورت درست بودن نام سرور دكمه تاييد به حالت فعال در مي آيد و ليست بانك هاي اطلاعاتي موجود بر روي سرور نمايش داده مي شود ، شما مي توانيد بانك اطلاعاتي مورد نظر را انتخاب و بر روي دكمه تاييد كليك كنيد . در اين صورت پنجره اي براي مشخص كردن نام جدول در بانك اطلاعاتي مورد نظر فعال مي شود و شما بايد نام جدول را مشخص كنيد .
 


پنجره تعيين نام جدول


مشخصات فني نرم افزار
محيط اجراي نرم افزار سيستم عامل ويندوز با قابليت پشتبياني زبان فارسي مي باشد
زبان برنامه نويسي مورد استفاده Visual C++ Builder Ver 6.00 مي باشد
تنظيمات مورد نياز : در ويندوز هاي 98 فارسي هيچ تنطيمي نياز نيست ، در ويندوز Xp لازم است قبل از اجراي نرم افزار مطمئن شويد كه زبان فارسي به عنوان زبان مورد استفاده براي برنامه هاي none unicode ست شده باشد براي اين منظور وارد كنترل پنل ويندوز شويد پنجره Regional and Language Options را باز كنيد ، برگه Advanced را انتخاب نموده و زبان فارسي را به عنوان زبان مورد استفاده انتخاب كنيد . تيك مربوط به گزينه default user account settings را فعال كنيد و بر روي دكمه ok كليك نماييد. ويندور را restrat نماييد .

حسن رضا آرش
خرداد 90
 


حسن رضا آرش  12 خرداد 1390 -   3 ژانويه 2011
Email: admin@are.ir , admin@aliarash.com