تنظيمات مربوط به نرم افزارOutlook Express براي دريافت و ارسال ايميل

بازگشت به صفحه قبل

براي انجام تنطيمات نرم افزار Outlook Express را اجرا نماييد

گام 1 : از منوي Tools گزينه Email Acounts را انتخاب كنيد.  در اينصورت فرم زير را بر روي صفحه نمايش خواهيد ديد . در اين فرم امكان افزودن و يا مشاهده/ تغيير تنظيمات مربوط به ايميل هايي كه قبلا افزوده ايد وهمچنين  امكان افزودن و يا مشاهده/ تغيير تنظيمات مربوط به دايركتوري هايي كه قبلا ايجاد كرده ايد  وجود دارد.

گام 2 : براي افزودن يك ايميل گزينه Add a new e-mail account را انتخاب كرده و دكمه Next  را كليك كنيد. در اين صورت فرم مربوط به تعيين نوع سرور بر روي صفحه ظاهر مي شود. بسته به نوع سرور ايميل تان بايد يكي از گزينه ها را انتخاب كنيد. از آنجايي كه اكثر كاربران اين شركت ازميل سرورهاي POP3 استفاده مي كنند ساير گزينه ها را بررسي نمي كنيم و صرفا POP3 را توضيح مي دهيم

گام 3 : گزينه POP3 را انتخاب و دكمه Next را كليك كنيد. در اين صورت فرم مربوط به تنظيمات كاربر و ايميل همانند شكل زير بر روي صفحه ظاهر مي شود.

گام 4 :

 در قسمت User Information دو فيلد براي مشخص نمودن نام و ايميل شما در نظر گرفته شده كه مي توانيد اطلاعات مربوط به نام و ايميل خود را وارد كنيد مثلا نام  ali arash و ايميل admin@aliarash.com  البته شما بايد نام و ايميل خودتان را وارد كنيد.

در قسمت Server Information  اطلاعات مربوط به سرورميل را وارد كنيد. در هر دو فيلد بايد mail.yourdomain.ext را وارد كنيد. كه منظور از yourdomain.ext همان نام سايت شماست. مثلا كاربران سايت are.ir بايد هر دو فيلد را به صورت mail.are.ir پر كنند و يا كاربران سايت aliarash.com  بايد هردو فيلد را به صورت mail.aliarash.com پر كنند .

در قسمت Logon Information بايد آدرس ايميل و رمز مربوط را وارد كنيد و در صورت لزوم تيك مربوط به Remenber password را فعال كنيد . گزينه Remenber password باعث مي شود تا outlook رمز شما را بخاطر بسپارد. البته اين گزينه را زماني تيك كنيد كه مي خواهيد اين تنظيمات را بر روي كامپيوتر خودتان انجام دهيد ، و در مواقعي كه از يك كامپيوتر اشتراكي (معمولا در محل كار) استفاده مي كنيد ، اين گزينه را تيك نكنيد.

دكمه more setting را كليك كنيد تا تنظيمات مربوط به outgoing server را هم كامل كنيد. با كليك بر روي اين دكمه فرم زير بر روي صفحه ظاهر مي شود برگه outgoing server را كليك كنيد و تنظيمات را همچون شكل زير انجام دهيد و سپس بر روب دكمه Ok كليك كنيد

بعد از فشردن دكمه Ok مجددا به فرم قبلي برمي گرديد. دكمه Test Account Setting را كليك كنيد . در صورتي كه همه چيز را مطابق دستورالعمل انجام داده باشيد. بايد هيچ خطايي براي شما نشان داده نشود و فقط همه قسمت ها تيك تاييد بخورد.

گام 5: دكمه next و سپس دكمه Finish را كليك كنيد تا كار خاتمه يابد

از اين پس با اجراي نرم افزار outlook مي توانيد ايميل هايتان را دريافت و يا ارسال نماييد.

براي دريافت ايميل هاي ارسال شده براي شما  گزينه send/receive و براي ارسال ايميل  گزينه New از نوار ابزار استاندارد كه معمولا  در زير منوي اصلي قراردارد را كليك كنيد

حسن رضا آرش (علي آرش) 18/4/83

بازگشت به صفحه قبل

===========================================================================
شركت مهندسي رايانه گستر آرش - مديريت فني و پشتيباني
مشهد ، قاسم آباد ، تربيت شمالي 7 ، مجتمع فجر ، بلوك 2 ، واحد 6 ، تلفن : 5225311 - 0511
Email: support@are.ir , support@aliarash.com